Torkan Ingawaar nowym Księciem Skytji

torkan_herbW miniony czwartek na mocy postanowienia królewskiego sir Torkan Ingawaar został nowym gospodarzem Wysp Skytyjskich. Jako lennik Korony Dreamlandzkiej objął urząd Księcia Skytji. W obszernym wystąpieniu inauguracyjnym na forum Królestwa nowy Książę zapowiedział budowę nowej witryny lenna oraz intensyfikację działań na rzecz rozwoju sfery kulturowo-narracyjnej i gospodarczej. „Pragnę uczynić Skytję miejscem przyjaznym dla obywateli” –  deklaruje książę Ingawaar.

Jaką Skytję zamierzam budować? Z pewnością będę poruszał się w nieco odmiennej narracji od tej, w jakiej poruszałem się w poprzednich miesiącach. Pojawi się więcej odwołań do wieloletniej historii niepodległego Księstwa Skytji. Zamierzam wprowadzić nieco więcej powagi, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z pewnej dozy humoru. Książę Ulf Haakon Veigarsson – wybitny Dreamlandczyk, Surmalajczyk i Skytyjczyk – pozostawił po sobie ogromny dorobek i zbrodnią byłoby z niego nie korzystać.

Całe wystąpienie Księcia Skytji można przeczytać w tym miejscu.

 

Rejs do Sangajokk

Miło nam poinformować, że blisko dwutygodniowy rejs JKW króla seniora Artura Piotra, Lorda Gubernatora Domeny Królewskiej, do najdalej na północ wysuniętego przyczółka Domeny Królewskiej, a i całego Królestwa Dreamlandu, szczęśliwie dobiegł końca.

Czytaj więcej