Rejs do Sangajokk

Miło nam poinformować, że blisko dwutygodniowy rejs JKW króla seniora Artura Piotra, Lorda Gubernatora Domeny Królewskiej, do najdalej na północ wysuniętego przyczółka Domeny Królewskiej, a i całego Królestwa Dreamlandu, szczęśliwie dobiegł końca.

Jak poinformował nas członek Biura Prasowego towarzyszący JKW, okręt „Surmala”, którym podróżował Lord Gubernator, szczęśliwie przybił do nabrzeża portowego w Sangajokk, stolicy skytyjskiego lenna.

Sangajokk jest relatywnie niewielką osadą, jednakże w warunkach skytyjskich to właściwie metropolia. Początkowo stolica niepodległego Księstwa Skytji, luźno związanego z Królestwem Dreamlandu, Sangajokk pozostało centrum administracyjnym ziem skytyjskich również po ich przyłączeniu, jako lenno, do Księstwa Surmali. Ów centralny charakter tej osady utrzymuje się nadal, o czym świadczy choćby i to, że to właśnie tutaj, przy portowym nabrzeżu, wywieszony został manifest SNiBOTOZiSZS. Niewątpliwie karierze Sangajokk służy również to, że jest praktycznie jedynym jako tako aktywnym ośrodkiem Wysp Skytyjskich – druga osada, Järpen, to ledwie kilka szop rybackich, wykorzystywanych jedynie w sezonie połowów dorsza skytyjskiego.

Poniżej prezentujemy pierwsze zdjęcia z Sangajokk i jego okolic.

Pierwsze lody za płoty...

Sangajokk - brama Skytji

Sangajokk po zmroku

Skytyjskie fiordy

Wybrzeże wysp skytyjskich

Pierwszy zmierzch