Zbiór praw Królestwa Dreamlandu

PK – Konwencja o wolnym dostępie do miejsc publicznych

BPSK Nr 347
LDKD #28756

POSTANOWIENIE KRÓLEWSKIE
z dnia 3 listopada 2008 roku

My, Edward I Artur, Król Dreamlandu, Najwyższy Zwierzchnik Furlandii, Luindoru, Morlandu, Surmali i Weblandu, Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Wielki Mistrz Heroldii, etc.

postanawiamy, co następuje:

I. Uznając przedstawioną Nam poniższą Konwencję o wolnym dostępie do miejsc publicznych, podpisaną przez przedstawiciela Królestwa Dreamlandu w dniu 14 maja 2008 roku, za słuszną i celową, ratyfikujemy ją i uznajemy za wiążącą.

II. Oświadczamy o złożeniu przez Królestwo Dreamlandu zastrzeżenia do Konwencji o wolnym dostępie do miejsc publicznych, zgodnie z art. 2 ust. 2 Konwencji. Tekst zastrzeżenia załączamy do niniejszego postanowienia.

III. Postanowienie jest skuteczne z chwilą ogłoszenia.

(-) Edward I Artur, R.

KONWENCJA O WOLNYM DOSTĘPIE DO MIEJSC PUBLICZNYCH

Wysokie Układające się Strony, przekonane o potrzebie swobodnego przemieszczania się mieszkańców z jednego wirtualnego państwa do drugiego, postanawiają co następuje:

Art. 1 [definicje] 1. Przez „miejsce publiczne”, określone w niniejszej Konwencji, uznaje się listy oficjalne i publiczne dyskusyjne i fora, administrowane przez władze wirtualnego państwa.
2. Przez „mieszkaniec” rozumie się osobę na stałe mieszkającą w wirtualnym państwie, Stronie niniejszej Konwencji, dysponującą pełnią praw publicznych i zdolną do czynności prawnych.

Art. 2. [swoboda dostępu do miejsc publicznych] 1. Każda ze Stron niniejszej Konwencji zapewnia swobodny dostęp do swoich miejsc publicznych mieszkańcom innych Stron niniejszej Konwencji.
2. Każda ze Stron niniejszej Konwencji może wprowadzić ograniczenia swobody dostępu do miejsc publicznych ze względu na swój interes lub potrzeby bezpieczeństwa, wskazując to w Zastrzeżeniu do niniejszej Konwencji. Ograniczenia te nie powinny dyskryminować żadnej ze stron niniejszej Konwencji, z wyłączeniem punktu 3., oraz żadnej z grup
mieszkańców wirtualnego świata.
3. Każda ze Stron niniejszej Konwencji może wprowadzić ograniczenia swobody dostępu do miejsc publicznych dla mieszkańców państw wirtualnych, z którymi nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych, wskazując to w Zastrzeżeniu do niniejszej Konwencji.

Art. 3. [decyzja o wydaleniu] 1. Wydalenie mieszkańca drugiej Strony z miejsc publicznych może nastąpić tylko na mocy wyroku sądowego lub zawierającej uzasadnienie decyzji administracyjnej.
2. Przyczyną wyroku lub decyzji określonych w pkt. 1. może być naruszenie prawa lub też ważny interes Strony podejmującej decyzję o wydaleniu.

Art. 4. [sądzenie przestępstw] 1. Przestępstwa popełnione w miejscach publicznych przez mieszkańca jednej ze Stron podlegają osądzeniu w kraju jego popełnienia, według prawa miejscowego.
2. Na wniosek obwinionego, przestępstwo może być osądzone w kraju macierzystym, według prawa miejscowego.
3. Każda ze Stron niniejszej Konwencji może wprowadzić ograniczenia lub wyłączyć stosowanie punktu 2. dla mieszkańców państw wirtualnych, z którymi nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych, wskazując to w Zastrzeżeniu do niniejszej Konwencji.

Art. 5. [depozytariusz Konwencji] Depozytariuszem Konwencji jest Sekretarz Generalny Organizacji Polskich Mikronacji.

Art. 6. [przystępowanie do Konwencji] 1. Konwencja jest otwarta dla wszystkich członków Organizacji Polskich Mikronacji, oraz dla v-państw nie będących jej członkami, lecz spełniającymi warunki członkostwa.
2. Podpisanie Konwencji następuje poprzez zgłoszenie do Depozytariusza Konwencji.

Art. 7. [obowiązywanie Konwencji] Konwencja wchodzi w życie po podpisaniu jej przez co najmniej trzy wirtualne państwa, członków Organizacji Polskich Mikronacji.

ZASTRZEŻENIE KRÓLESTWA DREAMLANDU DO KONWENCJI O WOLNYM DOSTĘPIE DO MIEJSC PUBLICZNYCH

Królestwo Dreamlandu akceptuje Konwencję z zastrzeżeniem, że prawo dostępu do miejsc publicznych uzyska każdy mieszkaniec v-państwa, sygnatariusza Konwencji, z którymi Królestwo Dreamlandu utrzymuje stosunki dyplomatyczne.