I Flota Królewska

I Flota Królewska jest największym związkiem operacyjnym Królewskiej Marynarki Wojennej, stacjonującym na Morzu Surmalijskim. Okrętem flagowym I Floty jest krążownik OJKM KK-3 „Krzysztof von Roen”, którego portem macierzystym jest Novigrad, w którym stacjonuje również cała I Flota. Novigrad położony na wyspie Khamok (Nowa Temeria) należącej do Surmali. I Flota Królewska jest nazywana Flotą Moreniki Wschodniej i Wirtuazji z racji odpowiedzialności za te akweny morskie.

W skład I Floty wchodzą 4 eskadry uderzeniowe, czyli łącznie 12 okrętów, a ponadto 30 samolotów, 64 śmigłowce i 6 972 ludzi. Kwatera Dowództwa I Floty Królewskiej znajduje się w Novigradzie. Jej dowódcą jest marsz. Daniel von Witt.

I Flota Królewska została utworzona 24 listopada 2012 roku przez połączenie Królewskiego Dywizjonu Uderzeniowego i 1. Eskadry Królewskiej. Jest przeznaczona do przeprowadzania rozgrywającego uderzenia na wrogie jednostki floty w czasie ataku na wody terytorialne Królestwa. Posiada dostateczną siłę do powstrzymania ataku z morza niemal wszystkich państw wirtualnych. Służy do realizacji zadań ofensywnych jak i defensywnych.

Struktura:

 1. Pierwszy Królewski Dywizjon Uderzeniowy (6 okrętów)
 2. Drugi Królewski Dywizjon Uderzeniowy (6 okrętów)
 3. Chorągiew Wsparcia I Floty
 4. Pierwszy Dywizjon Transportowy (24 śmigłowce)
 5. Drugi Dywizjon Transportowy (22 śmigłowce)
 6. Pierwszy Dywizjon Szturmowców (20 samolotów szturmowych)
 7. Pierwsza Eskadra Wichura (10 samolotów transportowych)
 8. Pierwsza Eskadra Bojowa (12 śmigłowców)
 9. Piąte Skrzydło Bojowe (2 śmigłowce)
 10. Dwunaste Skrzydło Bojowe (2 śmigłowce)
 11. Czterdzieste Pierwsze Skrzydło Transportowe (2 śmigłowce)