Królewska Flotylla Okrętów Podwodnych

Królewska Flotylla Okrętów Podwodnych skupia wszystkie duże okręty podwodne. Jej zaczątkiem była Pierwsza Królewska Eskadra Okrętów Podwodnych powstała w listopadzie 2012 roku. Dwie eskadry stacjonują na Morzu Śródziemnym, natomiast trzecia na Morzu Micero. Okrętem flagowym KFOP jest okręt podwodny OJKM OP-1 „Zbójnik” stacjonujący w Królewskim Stołecznym Mieście Dreamopolis.

W flotylli służy 9 okrętów wojennych i ok. 1 400 marynarzy. Kwatera dowództwa i baza morska znajduje się w Dreamopolis. Flotyllą dowodzi marsz. Daniel von Witt.

Flotylla została utworzona 15 października 2013 roku. Jest przeznaczona do wykonywania zadań specjalnych i działania na dalekim dystansie, niszczenia wrogich jednostek nawodnych, konwojów, ale też baz morskich, prowadzenia ostrzału zgrupowań wojsk na lądzie lub baz. Na okrętach podwodnych znajdują się zarówno torpedy jak i manewrujące pociski taktyczne Szerszeń.

W skład Królewskiej Flotylli Okrętów Podwodnych wchodzą 3 eskadry okrętów podwodnych oraz Chorągiew Obsługi i Wsparcia Operacji.