Królewska Marynarka Wojenna

 

Królewska Marynarka Wojenna (KMW) to rodzaj sił zbrojnych wchodzący w skład Armii Królestwa, służący do zabezpieczenia bezpieczeństwa oraz obronności granic morskich i wybrzeża Królestwa, ochrony wód terytorialnych i interesów Królestwa na morzach, wspomaganiu pozostałych rodzajów sił zbrojnych w pełnieniu swoich zadań oraz współdziałania w ramach sojuszu i unii personalnej z siłami zbrojnymi Królestwa Elderlandu.

W jej skład wchodzi flota nawodna, flota podwodna, lotnictwo morskie, piechota morska i obrona wybrzeża.

Flota nawodna składa się z różnego rodzaju okrętów pływających o różnym tonażu i wyporności. Te dwa parametry decydują w głównej mierze o ich klasyfikacji. Królewska Marynarka Wojenna będzie dysponować 21 okrętami nawodnymi, w tym: krążownikami, niszczycielami, fregatami rakietowymi, korwetami rakietowymi, uniwersalnym okrętem desantowym, transportowcem floty, tankowcem, trałowcem, okrętem wsparcia logistycznego i okrętem naprawczym.

Flotę podwodną tworzą okręty podwodne, które także mogą się różnić nie tylko rozmiarami ale też dystansem, który jest pochodną używanego silnika okrętu podwodnego. Okręty na napędzie konwencjonalnym muszą częściej się wynurzać w czasie rejsu i pokonywać jednorazowo krótsze trasy niż okręty o napędzie atomowym. Królewska Marynarka Wojenna będzie dysponować okrętami podwodnymi o napędzie konwencjonalnym. Będą one przeznaczone w szczególności do realizacji zadań specjalnych.

Lotnictwo morskie będzie się składać z lotnictwa pełnomorskiego (stacjonującego na okrętach) oraz lotnictwa przybrzeżnego – operującego z lotnisk na lądzie. Zadaniem lotnictwa morskiego jest wspieranie operacji morskich z powietrza. W lotnictwie pełnomorskim będą służyć eskadry samolotów szturmowych pionowego startu/lądowania lub samolotów torpedowych, stacjonujące na uniwersalnym okręcie desantowym, a ponadto śmigłowce ratunkowe, transportowe i zwalczania okrętów podwodnych. W lotnictwie przybrzeżnym będą służyć samoloty torpedowe, myśliwskie i szturmowe, a ponadto śmigłowce szturmowe, transportowe i ratunkowe.

Piechotę morską będą stanowić jednostki wojskowe piechoty wyspecjalizowane do prowadzenia operacji desantowych z morza, obrony wybrzeża. Tego typu jednostki są w warunkach Królestwa niezwykle przydatne, ponieważ Dreamland rozpościera się na kilkunastu wyspach, na których łatwiej jest prowadzić operacje piechocie morskiej niż wojskom lądowym.

Obronę wybrzeża stanowią stanowiska artylerii rakietowej i działowej przeznaczone do walki z desantem morskim wroga, okrętami i samolotami.